Gable Road Small Server - 801-Coast / 01-Wooden Knob
Call for Price
D13-102-6 - Willem Outdoor Chair
Call for Price
Dwell River Rock Hall Chest
"*" indicates required fields
Description
The River Rock Hall Chest combines architectural detail with practical storage. Featuring the collection’s signature latticework design and a light and airy River Rock finish, its two doors open to reveal ample space for organizing essentials. The sleek metal base adds a contemporary touch, making this chest a stylish and functional addition to any entryway or hallway.
Product Details
| Two Doors | Yes |
|---|---|
| Two adjustable shelves | Yes |
| Metal base: Brushed Aged Bronze | Yes |
| Cut out in back panel for wire management | Yes |
Additional information
| Dimensions | 18 × 41 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Transitional |
| Collection | Dwell |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dwell Boulder Bar Cabinet
Dwell Boulder Bunching Cocktail Table
Dwell Boulder Bunching Ottoman
Dwell Boulder Credenza
Dwell Boulder Cross Console
Dwell Boulder Dining Table
Dwell Boulder Display Cabinet
Dwell Boulder End Table
Related products
Addison Andover Six Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.