Back to products
Accent Chest 3 Drawers
Call for Price
Elise Aiden Chest
"*" indicates required fields
Description
The vertical chest is important for its capacity in a relatively small amount of floor space. But it can also serve to add needed vertical interest in the bedroom. The Aiden is a 56 inch tall, solid wood chest with full depth drawers to make the most of the space. It also features removeable dividers in the second and third drawers from the top for added organization and flexibility.
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 19 × 40 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Transitional |
| Collection | Elise |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Elise Accord 58″ Console
Elise Accord 72″ Console
Elise Aura Cocktail Table
Elise Capris Rectangular Dining Table
Elise Chairside Table
Elise Cocktail Table
Elise End Table
Elise Leg Table
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.