Rolling File Cabinet
Call for Price
Complete Uph Panel Bed, Queen 5/0
Call for Price
Plank Road Wheeler Door Chest
"*" indicates required fields
Description
Yes, it is called the Wheeler Door Chest, but don’t think that you can’t have drawer storage with that. Flexible storage pieces like this solid wood chest are a great way to stay organized and can add some character to the bedroom. The Wheeler features a sliding door to either expose the shelf area for display, or keep it out of view.
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 20 × 46 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Rustic |
| Collection | Plank Road |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Plank Road Devine Drawer Chest
Plank Road Devine Drawer Chest
Plank Road Farmstead Dresser
Plank Road Farmstead Dresser
Plank Road Jessup Mirror
Plank Road Jessup Mirror
Plank Road Westwood Bureau
Plank Road Westwood Bureau
Related products
Acquisitions Brimley Map Drawer Bachelor’s Chest – Raven Finish
Berkshire Penley Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.