Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Utility Cabinet
"*" indicates required fields
Description
The Weekender Utility Cabinet brings the vibes of a small beach town and fuses it with charming modern detailing. With a knotty oak finish, acrylic pulls and an abundance of interior storage space, this piece is equal parts style and function.
Product Details
| Two doors with louvres | Yes |
|---|---|
| Two adjustable shelves behind doors | Yes |
| Four tray drawers behind doors | Yes |
| Two felt lined jewelry tray inserts in left and right top drawers | Yes |
| Sand Dune finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 20 × 40 × 78 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Coastal |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Weekender Coastal Living Home Collection Lakeway Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Scallop Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Watch Hill Floor Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Dresser
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.