CT6124 – Palmetto Six Drawer Dresser
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mindi Veneers, Mindi Solids, Abaca Rope |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | A light, grey wash wood frame featuring geometric drawer front panels woven out of abaca rope with touch latch |
| Volume | 41 cft |
| Weight | 301 lb |
Additional information
| Weight | 301 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 72 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Collection | Palmetto |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.