CT6122 – Palmetto Two Drawer Nightstand
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mindi Veneers, Mindi Solids, Abaca Rope |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | A light, grey wash wood frame featuring geometric drawer front panels woven out of abaca rope with touch latch |
| Volume | 17 cft |
| Weight | 95 lb |
Additional information
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 30 × 30.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Palmetto |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CT6120K – Palmetto Bed – King 6/6
CT6121 – Palmetto Single Drawer Nightstand
Related products
Mapleton 3 Drawer Nightstand in Maple
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Maple, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |
| Finish | Cider-503 |
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Modern Walker Nightstand
Plank Road Blair Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.