Dwyer Small Server - 806 Mist / 04 Bronze Square Pull
Call for Price
CT6122 - Palmetto Two Drawer Nightstand
Call for Price
Avaline Carmen Two Drawer Nightstand
"*" indicates required fields
Description
The Carmen Two-Drawer Nightstand is a stylish and functional addition to any bedroom. Its two spacious drawers, adorned with sleek metal ring pulls, offer ample storage for bedside essentials. The open shelf, accented by an inset stone top, adds a touch of luxury and provides a convenient space for displaying books or decorative objects.
Product Details
| Two Drawers | Yes |
|---|---|
| Open Shelf | Yes |
| Electrical w/ 2-USB & 2 Outlets | Yes |
| Inset stone top | Yes |
| Skylark finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Skylark |
| Style | Transitional |
| Collection | Avaline |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Avaline Avaline Arm Chair
Avaline Avaline Dining Table
Avaline Avaline Dresser
Avaline Avaline Nightstand
Avaline Carmen Bunching Stool
Avaline Carmen Chest
Avaline Carmen Chest
Avaline Carmen Cocktail Table
Related products
Griffith Park Sienna Two Drawer Nightstand
Modern Soren Bedside Table
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.