Axiom Nightstand
$2,976.00 Original price was: $2,976.00.$1,868.99Current price is: $1,868.99.
Modern Soren Bedside Table
$1,721.00 Original price was: $1,721.00.$1,148.99Current price is: $1,148.99.
B1H-221 – Cline Bowfront Nightstand – Brunette
"*" indicates required fields
Description
Crafted from Walnut and Poplar solids and figured walnut veneer, this nightstand has a shaped, bow front design with two drawers featuring pewter knob and square back plate hardware.
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Walnut Solids, Poplar Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Available ONLY as shown: B1H Brunette finishTwo soft-close drawers with pewter finish hardware above open shelf at base. USB outlet on back of caseTip restraint included |
| Volume | 22 cft |
| Weight | 147 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cherry Park Open Night Stand
Griffith Park Sienna Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Nightstand
Modern Walker Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.