Liam Rectangle Cocktail Table
$1,939.00 Original price was: $1,939.00.$1,348.99Current price is: $1,348.99.

Abinger Queen Sofa Sleeper
$1,480.00 Original price was: $1,480.00.$798.99Current price is: $798.99.
Ventura Bedside Table
Wood nightstand with one self-closing drawer and an open shelf. Built-in power strip with 2 USB ports and 1 AC outlet simplifies bedside charging.
"*" indicates required fields
SKU:
2968-0271Z
Category: Nightstands
Tags: Bassett Furniture, Nightstands, Ventura Shell White, White
Description
This Ventura Bedside Table is beautifully scaled for almost any size bedroom. Styled with 1 drawer with a body-scaled pull ring, finished with self-closing drawer guides; display shelf. Available in 2 finishes.
Additional information
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 26.8 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Ventura Shell White |
| Style | Transitional |
| Collection | Ventura |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Ventura Chest
Ventura Chest
Ventura Colors Bedside Table
Ventura Colors Chest
Ventura Colors Dresser
Ventura Colors Nightstand
Ventura Colors Panel Bed
Ventura Colors Panel Bed
Related products
Escape Two-drawer Nightstand With Stone Top
Cherry Park Open Night Stand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Nightstand
Plank Road Blair Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.