Modern Astor Nightstand
Two-drawer wood nightstand with an open shelf, deep soft-close storage, and a built-in power strip (1 outlet, 2 USB). 28 in. wide for clean, modern bedside organization.
"*" indicates required fields
The MODERN Astor 2-Drawer Nightstand with the wood base provides sleek, clean lines for a modern or retro-style bedroom. This all-wood nightstand also has a convenient shelf to keep all of your electronics, reading books, and other items handy while keeping your nightstand top clutter-free. The deep, dimensional oak is available in two nuanced tabletop finishes with sleek, metallic, ribbed hardware. Plus enjoy the modern convenience of deep, soft-close drawers, a power strip with an outlet, and 2 USB charging ports. More design options are available in-store. Bassett Furniture’s MODERN Collection makes it comfortable to bring modern glamour and simple, clean lines to everyday living. Shimmery metallic accents are paired with deep, dimensional oak to create a blend of refined hipness and casual elegance.
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 28 × 24 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Modern Normandy Grey |
| Style | Modern |
| Collection | Astor |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Bedroom 3 Drawer Nightstand With Charging Station
Cherry Park Night Stand
Cherry Park Open Night Stand
Modern Soren Bedside Table
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.