Walnut Grove Tall Upholstered Arm Chair
$1,654.00 Original price was: $1,654.00.$988.99Current price is: $988.99.
Heritage Live Edge Upholstered Bed
Call for Price
Plymouth Gray Nightstand
"*" indicates required fields
Description
Vintage cottage style meets modern convenience with the Plymouth nightstand. Outfitted with three roomy drawers on premium ball-bearing glides to store all your bedside essentials, this nightstand also features integrated power to keep unsightly cords concealed and USB ports to charge your devices. A distressed graywash finish is contrasted with antique gunmetal pulls, while paneled accents and turned bun feet add to the unique vintage charm.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Charging Ports Included, Drawer(s), Felt-Lined Drawer(s), and Cedar-Lined Drawer(s) |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 12.142 |
| Carton Weight | 91.550 lb |
| Product Weight | 90.600 lb |
| Carton Volume | 11.564 |
Additional information
| Weight | 90.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
| Features | Power |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Plymouth Gray Dresser
| Weight | 240 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 67 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.