Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Nightstand
"*" indicates required fields
Description
Accentuate bedsides with the Weekender Nightstand, designed with three spacious drawers and a simple silhouette. The calming knotty oak finish and dainty silver pulls add to its casually chic sensibility.
Product Details
| Three drawers | Yes |
|---|---|
| two electrical outlets with two USB | Yes |
| Sand Dune finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 18 × 28 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Dune |
| Style | Transitional |
| Collection | Weekender Coastal Living Home Collection |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed King
Weekender Coastal Living Home Collection Chatham Poster Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Lakeway Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Sainte-Ann Upholstered Bed King
Weekender Coastal Living Home Collection Sainte-Ann Upholstered Bed Queen
Weekender Coastal Living Home Collection Scallop Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Watch Hill Floor Mirror
Weekender Coastal Living Home Collection Weekender Bed King
Related products
Americana Modern Bedroom 2 Drawer Nightstand
Griffith Park Sienna Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Nightstand
Modern Farmhouse Rylie Nightstand
Modern Walker Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.