30” San Remo Swivel Bar Stool
"*" indicates required fields
Description
Features
| Swivel | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Select |
|---|---|
| Suite | Stools |
| Categories | Stools |
| Type | Stools |
| Width | 17.25 |
| Depth | 20.75 |
| Height | 44.5 |
| Seat Height | 30.0 |
| Motion Types | Swivel |
Additional information
| Dimensions | 20.75 × 17.25 × 44.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Swivel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
2 Door Hutch (shown w/B-2)
| Dimensions | 14.5 × 40 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Storage |
24” San Remo Counter Stool
24” San Remo Swivel Counter Stool
| Dimensions | 20.75 × 17.25 × 39 in |
|---|---|
| Brand | John Thomas Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Select |
| Features | Swivel |
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Gray Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.