Scarlett Slope Arm Leather Swivel Glider Chair
Call for Price
Akers STOOLS 41431-26WE/1B24CPF4
Call for Price
3678C – Dora Counter Stool
"*" indicates required fields
Description
The Dora Stools feature a rising tapered barrel back, curved seat, thin tapered legs and a box stretcher fitted with a brass or nickel foot rest.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | Antique Brass Kick Plate – STD Brushed Nickel Available |
| Volume | 17 cft |
| Weight | 22 lb |
| Leather | 31 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.00 yrd |
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 39.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Dora |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
3678B – Dora Bar Stool
Related products
Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.