Browser STOOLS 41542-26WE/1B24KXF4
"*" indicates required fields
Description
The Browser swivel stool brings a trendy flair to any kitchen or bar area. Its stylish curved backrest and round padded seat offer both distinctive design and exceptional comfort. The 360-degree swivel feature allows for effortless mobility, making it perfect for lively meals or relaxed conversations, while the fully welded metal base ensures durability and stability. When not in use, it can be tucked under the counter to maximize space. Adding both function and style, you’ll find it seamlessly blending into your home.
Videos
Additional information
| Dimensions | 19.625 × 21.625 × 33.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Grey Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | Browser |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24CPF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24DAF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24DBF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24DFF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Jade Counter Stool
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.