Button STOOLS 42460-26/52CB
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
No doubt about it, you’re a thinker. Intrigued by the ribs of a leaf, the smoothness of river pebbles, the wind in the trees! So much so that you’ve brought nature indoors with furniture and accessories inspired by nature’s own beauty. With just the right blend of harmony, simplicity, purity, and natural motifs and tones. A breath of fresh air for your surroundings! Because you definitely look good in green.
Additional information
| Dimensions | 16 × 16 × 26.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | CB Pebble |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Button |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.