Camden Stool
"*" indicates required fields
Description
Is your style Classic? If so, the classic silhouette of the Camden collection blends easily with most existing home decor. The custom-made aged bronze pull hardware gives the Camden collection a jolt of excitement turning a classic into a “new classic”.
Product Details
| Seating | Webbed seat with performance fabric. |
|---|---|
| Qi Certified Wireless Charging Pad | Built-in wireless charging for Qi enabled phones. |
Additional information
| Dimensions | 17 × 20 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Domino |
| Style | Transitional |
| Collection | Camden |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Camden 2 Drawer Nightstand
Camden 72″ Bridge & Back Panel
Camden 72″ Console
Camden Cal King Rails
Camden Chairside Table
Camden Chest
Camden Cocktail Table
Camden Dining Side Chair W/ Uph Seat (2/ctn)
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.