
Stressless® Stella Wood 2 seater
Call for Price
Alexander Roll Arm Chair
Call for Price
CCC-C1023B – Oliver Bar Stool
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Semi-Attached |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | Antique Brass Kick Plate – STD Brushed Nickel Available |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 50 lb |
| Leather | 53 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.25 yrd |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 22 × 43.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Oliver |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
24″ Ladderback Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.