
Stressless® Stella Wood 3 seater
Call for Price
Alexander Roll Arm Chair
Call for Price
CCC-C1029B – Raffles Bar Stool
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | Antique Brass Kick Plate – STD Brushed Nickel Available |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 40 lb |
| Leather | 27 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.25 yrd |
Additional information
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 19 × 43 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Raffles |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
24″ Ladderback Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.