Back to products

Westend Square Corner
Call for Price
Counter Height Stool
Counter Height Stool
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Traditional Styling Mixed With Casual Elements | Yes |
|---|---|
| Nod To Farmhouse/cottage Influences In Overall Designs | Yes |
| Antique Pewter Hardware | Yes |
| Width | 14.5 |
| Depth | 14.5 |
| Height | 25 |
| Finish | Grey Taupe |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwoods and Acacia Veneers |
| Hardware | Antique Pewter |
Additional information
| Dimensions | 14.5 × 14.5 × 25 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Grey Taupe |
| Style | Cottage |
| Collection | TY750 Nashville DR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Credenza
Ladderback Side Chair
Upholstered Arm Chair
Related products
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.