899-624 - Maison '47 Side Table
Call for Price
Longmeadow Writing Desk
Call for Price
Cristina STOOLS 44368-26WE/1B25LNF4
"*" indicates required fields
SKU:
44368-26WE/1B25LNF4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Cream and Brown Bouclé Polyester, Gray
Description
The Cristina swivel stool effortlessly blends coziness with modern design. Its inviting round shapes create a soft, welcoming aesthetic, while the sleek metal legs introduce a touch of contemporary flair. Sink into the padded upholstered seat and enjoy the freedom of movement of its 360-degree swivel. Perfect for space-saving, the Cristina stool can easily be tucked under the counter, offering both practicality and style without compromising on comfort.
Additional information
| Dimensions | 20.375 × 20.5 × 33.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Cream and Brown Bouclé Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | Cristina |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cristina STOOLS 44368-26WE/1B25LMF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Blue Leroy Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Jade Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.