Kara Ottoman with Trays and Casters
Call for Price
Cristina STOOLS 44368-26WE/1B25LNF4
Call for Price
899-624 – Maison ’47 Side Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | Single soft-close drawer with antique brass hardware and ferrulesAntique Brass hardware and ferrules STDAvailable in Polished Nickel – MUST BE SPECIFIED WHEN ORDER IS PLACED |
| Volume | 12 cft |
| Weight | 58 lb |
Additional information
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Collection | Maison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
899-126 – Maison ’47 Upholstered Wing Bed – King 6/6
899-175 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Queen 5/0
899-176 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – King 6/6
899-177 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Cal King 6/0
899-202 – Maison ’47 Drawer Chest
899-206 – Maison ’47 Double Dresser
899-224 – Maison ’47 Nightstand
899-225 – Maison ’47 Demilune Nightstand
Related products
Erabella Side Table
Liam Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.