AE-D40-31-NT - Mainland Wicker Ottoman
Call for Price
Houston Barstool
Call for Price
Easy STOOLS 44554-26WE/1B25KZF4
"*" indicates required fields
Description
If your home’s interior is a pleasing mix of minimalist furniture and tasteful esthetics, then the Easy stool is the perfect addition. Naturally beautiful, sleek, and anything but fussy, it can even be completely tucked away under the island to maximize your space. This stool’s classic design feels at home in any type of decor.
Videos
Additional information
| Dimensions | 16.75 × 16.75 × 26.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Silver Grey Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | Easy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Easy STOOLS 44554-26WE/1B25JMF4
Easy STOOLS 44554-26WE/1B25KXF4
Related products
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.