AE-D40-44B-NT - Mainland Wicker Love Seat W/Buttons
Call for Price
Harper Elm (Top, Doors & Drawers)/Maple
Call for Price
Everly STOOLS 44555-26WE/1B25JMF4
"*" indicates required fields
Description
Add sleek and modern touch to your decor with the Everly stool from Amisco. The sturdy metal base displays clean lines and trendy design making it the perfect modern stool for your kitchen or home bar. The upholstered seat and low back will ensure optimal comfort to enjoy great moments gathered around the kitchen island with friends and family.
Videos
Additional information
| Dimensions | 20.25 × 17 × 36.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Blue |
| Detail Color | Blue Polyurethane |
| Style | Modern |
| Collection | Everly |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Country Woven Kubu Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.