Hannah Barstool Arm
"*" indicates required fields
you will want to pull up a seat and stay awhile in these comfortably designed Hannah dining room chairs finished in the stain of your choice. One of the photographs above shows our Hannah chair built as the Bar Chair Height but Hannah is also available in standard or pub chair heights. These chairs perfectly complement our Sydney storage base, also shown above, which adds style and practicality to your dining space. CONSTRUCTION OPTIONS Most chairs styles can be custom built as Stationary 24″ or 30″ Bar Stools, and Swivel 24″ or 30″ Bar Stools. The Hannah chair style is available as a backed bench in 36″, 48″ and 60″ lengths.
| Dimensions | 17.75 × 24.5 in |
|---|---|
| Brand | Mavin |
| Color | Brown |
| Collection | Hannah |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Gray Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.