Trevor Track Arm Power Recliner
Call for Price

2 West Bookcase 36 x 84 - 633684
Call for Price
Hint STOOLS 40202-30/56CP96
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Nordic living enhances the beauty of the open spaces where your family members go about their daily lives. A space where you can forget about the little inconveniences of the day. The furniture you choose should reflect this desire to live together in a comfortable, relaxing shared space. This stool reflects the trend to opt for warm woods and a mix of flowing lines and rounded edges.
Additional information
| Dimensions | 20.25 × 17.375 × 41.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | CP Volcano |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Hint |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hint CHAIRS 30202/56CP96
Hint STOOLS 40202-26/56CP96
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Blue Leroy Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.