Arbor Glenwood Dresser - Oatmeal
Call for Price
Underbed Stg Unit Cherry Finish
Call for Price
Ivanna Counter Stool, Black – White
"*" indicates required fields
Description
Simplistic but sturdy, this statement counter stool features a thick hand forged iron base finished in a mottled antique gold leaf. Plush seat is tailored in a beige linen blend fabric with added performance treatment to resist soiling and stains.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 18 × 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Detail Color | Black – White |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivanna |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Ivanna Counter Stool, Black – Beige
Ivanna Counter Stool, Gold – Beige
Ivanna Counter Stool, Silver – White
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 18 × 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Detail Color | Silver – White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ivanna |
| Features | Fabric |
Related products
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.