AE-11-1078 - Eddie Chair
Call for Price
Brentwood Bookcase(With Lock) Maple
Call for Price
Ludwig STOOLS 44461-26WE/1B25KXF4
"*" indicates required fields
Description
Does it feel like a little something is missing in your kitchen? The Scandinavian style of the LUDWIG kitchen stool is the perfect final touch to your decor. Its metallic open back is accented by a comfy, minimalist padded seat. The clean lines of the base and back make this stool a timeless piece that will appeal to you for years to come.
Videos
Additional information
| Dimensions | 17.875 × 19.625 × 35.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Light Grey Polyester |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Ludwig |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Ludwig STOOLS 44461-26WE/1B25CPF4
Ludwig STOOLS 44461-26WE/1B25DAF4
Ludwig STOOLS 44461-26WE/1B25GTF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Calhoun Counter Stool
Jetson Bar Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.