Maris Manual Recliner with Wood Frame
Call for Price
McPherson 261 Power Lay Flat LSF Recliner
Call for Price
Luongo STOOLS 40349-26/69BQ
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The LUONGO stool is the perfect choice for your modern and contemporary interior. The rounded seat and backrest are inviting to sit on. You won’t be disappointed with the level of comfort offered by its upholstery. The metal base that goes up to the back adds a distinctive decorative element that will please those looking for a modern design!
Videos
Additional information
| Dimensions | 23.875 × 21.5 × 41.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | BQ Versailles |
| Style | Contemporary |
| Collection | Luongo |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Luongo CHAIRS 30349/69BQ
Luongo STOOLS 40349-30/69BQ
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Country Woven Kubu Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jetson Bar Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.