3723G - Zeta Game Chair
Call for Price
Arlo Barstool 24" Swivel Barstool
Call for Price
Marcus STOOLS 41451-30/52CB
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
You love the soothing, down to earth look of this welcoming style, with its warm, irresistibly tasteful colors. At home, old-fashioned finishes and textures pair perfectly with floral prints, stripes, and understated checks, and cherished family objects enhance the ambience. Let your love of all things country shine through in your décor — it’s a great way to live!
Product Details
| 360-degree swivel without memory return | Yes |
|---|---|
| Product made of superior North American steel | Yes |
| Painted with lead free and environmentally safe baked powder coating for a scratch resistant finish | Yes |
| Sturdy fully welded metal structure for increased durability | Yes |
| Weight capacity: tested for up to 300 lbs | Yes |
| Made in Canada | Yes |
| 10 year limited residential warranty | Yes |
Videos
Additional information
| Dimensions | 18.875 × 17.5 × 46.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Brown |
| Detail Color | CB Pebble |
| Style | Rustic |
| Collection | Marcus |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Marcus STOOLS 41451-26/52CB
Related products
24″ Ladderback Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.