
Westside Fabric Chair
Call for Price
Sandbridge Counter Stool
Counter stool with a solid acacia wood frame in warm honey and a hand-woven synthetic Danish cord seat and back for durable, inviting comfort.
"*" indicates required fields
Description
Looking for the perfect casual modern counter height seating? You’ve found it in the Sandbridge Counter Stool. Its laid-back appeal starts with a solid Acacia wood frame with a warm honey finish to enhance the unique wood grain. The hand-woven seat and back in durable synthetic Danish cord add to the inviting, unparalleled design.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 18 × 42 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Sandbridge |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Sandbridge Side Chair
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Blue Leroy Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.