Swice STOOLS 42444-26WE/1B25HFF4
"*" indicates required fields
Description
The Swice swivel stool combines modern simplicity with practical functionality. Its minimalist silhouette offers a timeless look, while the padded seat ensures comfort with every use. The 360-degree swivel feature allows for smooth, effortless movement, making it perfect for easy mobility. When not in use, its backless design allows it to be easily tucked under the counter, maximizing your space.
Videos
Additional information
| Dimensions | 17.625 × 17.625 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | Swice |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Swice STOOLS 42444-26WE/1B24DAF4
Swice STOOLS 42444-26WE/1B24HFF4
Swice STOOLS 42444-26WE/1B24KXF4
Swice STOOLS 42444-26WE/1B25DAF4
Related products
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
24″ Ladderback Counter Stool
Jetson Bar Stool
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.