Ring Extension Table Top & Base
Call for Price

Creighton Right-Hand Facing Sofa
Call for Price
Upholstred Backless Counter Stool
Upholstred Backless Counter Stool
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Updated Traditional Design With Historical Shaker Influences | Yes |
|---|---|
| Soft Distressing Gives A “generational” Appearance | Yes |
| Oiled Bronze Hardware | Yes |
| Width | 16 |
| Depth | 16 |
| Height | 24 |
| Finish | Blacksmith |
| Fabric | M11133 Porcelain |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Oiled Bronze |
Additional information
| Dimensions | 16 × 16 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacksmith |
| Style | Transitional |
| Collection | TY656 Today’s Traditions AT |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bookcase
Chairside Chest
Chairside Table
Drawer End Table
Oval Cocktail Table
Round End Table
Sofa Table
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.