Rectangle Table Top w/ 36" Shaker Legs - T-36S
Call for Price

Reed Right-Hand Facing Chaise
Call for Price
Oval Cocktail Table
Oval Cocktail Table
"*" indicates required fields
SKU:
TY657-818
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: black, Blacksmith, Cocktail & Coffee Tables, Legacy Classic Furniture
Description
Product Details
| Updated Traditional Design With Historical Shaker Influences | Yes |
|---|---|
| Soft Distressing Gives A “generational” Appearance | Yes |
| Oiled Bronze Hardware | Yes |
| Width | 50 |
| Depth | 28 |
| Height | 18 |
| Finish | Blacksmith |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Oiled Bronze |
Additional information
| Dimensions | 28 × 50 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Blacksmith |
| Style | Transitional |
| Collection | TY657 Today’s Traditions AT |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bookcase
Chairside Chest
Chairside Table
Drawer End Table
Round End Table
Related products
Maidstone 28-inch Round Cocktail Table
| Dimensions | 28 × 28 × 14 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.