Urbana STOOLS 44581-26WE/1B53MDF4
"*" indicates required fields
Description
Defined by its elegant curves and delicate lines, the Urbana swivel stool is a seamless addition to any modern or contemporary space. Its upholstered seat and curved backrest provide optimal support and comfort, while its 360-degree swivel mechanism enhance mobility. Transform your space into a place where style and comfort harmoniously coexist.
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 18.25 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dark Grey PVC |
| Style | Contemporary |
| Collection | Urbana |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Urbana STOOLS 44581-26WE/1B25DHF4
Urbana STOOLS 44581-26WE/1B25MDF4
Urbana STOOLS 44581-26WE/1B53DHF4
Related products
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Blue Leroy Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jade Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.