Back to products
Plank Table 4248P w/ 2-18 Leaves
Call for Price
Vector STOOLS 41243-26WE/1B2489
"*" indicates required fields
Description
Love the industrial look? The combination of steel and distressed solid wood in the Vector swivel stool makes it the perfect starter element for creating this look in your kitchen. It’s the secret ingredient for relaxed breakfasts, leisurely lunches, and stress-free suppers. What more could you ask for?
Videos
Additional information
| Dimensions | 19.25 × 21.75 × 34.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey Distressed |
| Style | Industrial |
| Collection | Vector |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Vector STOOLS 41243-26WE/1B2484
Vector STOOLS 41243-26WE/1B2486
Related products
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.