Renaldo 128 Power Lay Flat Sofa w/Zero Gravity
Call for Price
Trent Track Arm Swivel Chair
Call for Price
3371-3C – Chandler Curved Back With Camelback Top With Casters
"*" indicates required fields
Description
Upholstered chair program with different back profiles. Available skirted or with exposed wood legs.
Product Details
| Material | Fully Uph |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Volume | 31 cft |
| Weight | 29 lb |
| C.O.M. (*) | 4.50 yrd |
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 23 × 44.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.