Rockport 150 Power LSF Recliner
Call for Price
Trent Thin Track Arm Swivel Glider Chair
Call for Price
3372-4 – Hollister Straight Back- Exposed Wood W/Arch Top
"*" indicates required fields
Description
Upholstered chair program with different back profiles. Available skirted or with exposed wood legs.
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Volume | 31 cft |
| Weight | 29 lb |
| Leather | 40 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.75 yrd |
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.75 × 23 × 45 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.