Sydney 206 Power RSF Recliner w/USB
Call for Price
Trevor Track Arm Power Recliner
Call for Price
3381-1 – Layla 29″ To 48″ Laf Corner Banquette
"*" indicates required fields
Description
A custom banquette program offered legged or skirted. Offered by the inch with corner pieces.
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Skirtless. Also Available Skirted. See “SK” versions. |
| Volume | 43 cft |
| Weight | 58 lb |
| Leather | 123 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 7.25 yrd |
Additional information
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 48 × 40.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.