Emmett Leather Track Arm Lay Flat Power Recliner
Call for Price
Transformer II 491 Power Wall Hugger Recliner
Call for Price
3495A – Clay Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Volume | 21 cft |
| Weight | 29 lb |
| Leather | 26 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 1.75 yrd |
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 24.5 × 37.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.