Manhattan Tufted Upholstered Bed
Call for Price

Asterisk Non-extendable table 50549/25+90484/48
Call for Price
AE9-556 – Calliope Bench
"*" indicates required fields
Description
The Calliope Bench is a beautiful combination of upholstery and metalwork that features antique brass nails at the center of each tuft. The black iron base rests on brushed brass feet that delicately scroll upwards. Perfect as a cocktail table or paired at the foot of a bed it is a stunning piece of jewelry to add to a room.
Product Details
| Material | Metal |
|---|---|
| Volume | 24 cft |
| Weight | 83 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 39 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.25 yrd |
| Notes | **Limited Quantities Available**Upholstered seat with Black Iron base with Brushed Brass feetBrass buttons standard |
Additional information
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.75 × 50.25 × 20 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | No Color |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.