Origins Mirror - 802-Bay
Call for Price
CT4017-PN - New Haven One Drawer Nightstand-Peninsula
Call for Price
Arvin Dining Arm Chair – Special Order
Upgrade your dining experience with the Arvin Dining Chair, a chic and modern interpretation of classic elegance featuring a metal finish base.
"*" indicates required fields
Description
Elevate your dining experience with the Alvin Dining Arm Chair. This chic and modern interpretation of classic elegance, featuring a metal finish base, adds a touch of sophistication to any dining setting. Its angled armrests also provide comfort and style.
Product Details
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric and 50 leather options to make this item yours. | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 25 × 24 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Arvin |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.