Arvin Dining Arm Chair - Special Order
Call for Price
Ventura Panel Bed
Call for Price
CT4017-PN – New Haven One Drawer Nightstand-Peninsula
"*" indicates required fields
Description
Our New Haven one drawer nightstand is crafted from Mahogany solids and veneers. One box drawer featuring soft close mechanisms and a square pewter finished pull is suspended in the middle with a base shelf below.
Product Details
| Material | Mahogany Veneers, Mahogany Solids |
|---|---|
| Notes | Mahogany solids and veneersSingle soft-close drawer with pewter finish hardware, open shelf above and below |
| Volume | 13 cft |
| Weight | 72 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 26 × 28 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.