11-2155S - Brienne Swivel Chair
Call for Price

Shaker Writing Desk - 6016
Call for Price
Benson BENCHES 30446B/2546
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
30446B/2546
Category: Chairs & Benches
Tags: 46 Cashew, Amisco, Brown, Chairs & Benches, Customizable
Description
Create more seating while adding style to your dining room with the Benson bench and its beautiful angled square legs. Available in 2 sizes (44 or 60 inches), with a wood or upholstered seat, it will quickly find its place in your dining room…or at the end of your bed!
Additional information
| Dimensions | 15 × 60 × 18.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Brown |
| Detail Color | 46 Cashew |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Benson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Benson BENCHES 30444/25BP
Benson BENCHES 30444B/2546
Benson BENCHES 30446/25BP
Benson CHAIRS 30336/25BP
Benson STOOLS 41336-26/25KZ
Benson STOOLS 41336-30/25KZ
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.