Ventura Colors Panel Bed
Call for Price
C49-532 – Bowery Place Dining Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | **Limited Quantities Available**Please see C49-532PAD for optional upholstered back pad |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 24 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 11 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 1.75 yrd |
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.25 × 23.5 × 37.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Bowery |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.