Caden Dining Side Chair W/ Uph Seat (2/ctn)
"*" indicates required fields
SKU:
I3224-6600S
Category: Chairs & Benches
Tags: Aspen Home, Brown, Chairs & Benches, Spiced Caramel
Description
Understated elegance; that’s our Caden collection in a nutshell. This fresh spin on the modern look is an ideal fit for any home. This group was inspired with your comfort and features several upgrades including beautiful brass hardware, and the meticulously crafted spiced caramel finish.
Product Details
| Performance Fabric | Durable and liquid repelling fabric on headboard |
|---|---|
| Seating | Webbed seat with performance fabric. |
Additional information
| Dimensions | 21 × 20 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Spiced Caramel |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Caden |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Caden Bar Cabinet W/marble Top
Caden Cocktail Table
Caden Demilune End Table
Caden End Table W/ Doors
Caden Lift Top Cocktail Table
Caden Pedestal Dining Tabletop I3224-6050T
Caden Pedestaldining Tablebase
Caden Round Chairside Table
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.