Cherry Grove Pierced Back Side Chair
Call for Price
Cherry Grove Pedestal Table Complete
Call for Price
Cherry Grove Pierced Back Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
Eloquently pierced back arm chair with cabriole legs goes great with either the pedestal or oval table. Traditional setting that will accommodate 8 to 10 depending on the table size.
Product Details
| Arm or Side: | Yes |
|---|---|
| Seat Type: | Yes |
| Upholstery: | Yes |
Additional information
| Dimensions | 25.5 × 28.5 × 41 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Traditional |
| Collection | Cherry Grove |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cherry Grove Bachelor Chest
Cherry Grove Bed Bench
Cherry Grove Chest On Chest
Cherry Grove Door Triple Dresser
Cherry Grove Dressing Chest
Cherry Grove Landscape Mirror
Cherry Grove Landscape Mirror
Cherry Grove Low Poster Cal. King Bed
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.