Hudson Leather Track Arm Zero Gravity Power Recliner
Call for Price

Portland Plank Twin Headboard - 62178
Call for Price
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25L8F496
"*" indicates required fields
SKU:
34514-WE/1B25L8F496
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, black, Chairs & Benches, Charcoal Grey Bouclé Polyester
Description
Add a touch of farmhouse chic to your dining room with the Clark dining chair. You’ll love the rustic decorative detail on the back and the chic look of its solid birch wood accent. The wood, metal and textile provide impeccable balance, while its padded seat ensures your comfort. Transform your space for the best by choosing this chair!
Additional information
| Dimensions | 22.125 × 19.25 × 34.875 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Charcoal Grey Bouclé Polyester |
| Style | Rustic |
| Collection | Clark |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25DAF447
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25DXF496
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25JYF447
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.