AE-3300R-48 - Upland 48" Round Cocktail Ottoman
Call for Price
Oxford Lateral File(No Lock) Rustic Oak
Call for Price
Clark STOOLS 44514-26WE/1B25JYF447
"*" indicates required fields
SKU:
44514-26WE/1B25JYF447
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Beige & Brown Tweed Fabric, black
Description
Add a touch of farmhouse chic to your kitchen with the CLARK counter stool. You’ll love the rustic decorative detail on the back and the chic look of its solid birch wood accent. The wood, metal and textile provide impeccable balance, while its padded seat ensures your comfort. Transform your kitchen for the best by choosing this stool!
Videos
Additional information
| Dimensions | 21.625 × 19.625 × 40.125 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Beige & Brown Tweed Fabric |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Clark |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25DAF447
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25DXF496
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25JYF447
Clark CHAIRS 34514-WE/1B25L8F496
Clark STOOLS 44514-26WE/1B25DAF447
Clark STOOLS 44514-26WE/1B25DXF496
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Blue Leroy Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.