Reclamation Place Trestle Round End Table
Call for Price
Zane Lift Desk Top I256-360T
Call for Price
Cliped Top Uph Chr 2in-sd
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Elegant radiused clipped corners on top rail | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 18 1/2″ | Yes |
| Dimensions | 18.00″W X 25.50″D X 37.50″H |
| Weight | 14.33 lbs |
Additional information
| Weight | 28.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 18 × 37.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.